Jak prawidłowo pisać?

anna Książka dla Ciebie, Ortografia. Zasady i ćwiczenia. Język polski 5 , , ,

Nauka chyba nikomu nie kojarzy się z niczym dobrym. Osobom dorosłym również. Aczkolwiek teraz wiele starszych już osób mając do czynienia z wieloma obowiązkami na głowie na pewno bardzo chętnie wolałoby wrócić do szkoły na sprawdzian z chemii, czy też matematyki. Z kolei dzieci równie chętnie zamieniłyby się w osoby dorosłe myśląc, że sprawdzian z angielskiego to wielka tragedia narodowa, której nie da się przeskoczyć. Tak, dzieci jeszcze nie raz zatęsknią za latami szkolnymi, jak teraz dorośli czasem z wielką przyjemnością o nich wspominają. Nauka to jednak obowiązek, który przygotowuje nas do zmierzenia się z przyszłością. Jeżeli chcemy, żeby nasze dziecko nauczyło się prawidłowo pisać podsuwajmy mu dobre książki i ćwiczenia do pracy. Jedną z takich książek jest “Ortografia. Zasady i ćwiczenia. Język polski 5“. Autorami są Anna Halasz i Borys Piotr.

Z ortografią za pan brat

Jak pokazują badania – w obecnych czasach wiele osób ma do czynienia z problemami z pisaniem. Pisząc nawet na komputerze nie zawsze wiemy, czy dane wyrażenie powinno mieć “rz”, czy też “ż”. Zastanawiamy się, czy “u”, czy też “ó”. Ortografia jest tematem, który wydaje się być łatwym, jednak tak naprawdę ma dla nas wiele niespodzianek, których nawet osoby dorosłe nie są w stanie do końca pojąć. Nic więc dziwnego, że i dzieci mają z tym problem. Jeżeli przyjrzymy się dzisiaj maluchom na różnym poziomach nauki, to zobaczymy jak wielu z nich ma problemy dyslektyczne. Należy z tym walczyć, żebyśmy z dumą mogli mówić o tym, że mamy mądre i inteligentne dzieci.

Praca nad ortografią

Wielu specjalistów przyznaje, że wystarczy dobra i rzetelna praca z dziećmi z problemami dyslektycznymi, aby móc dzieciom wpoić prawidłowe zasady pisania. Pomocne w tym momencie mogą być takie książki, jak Ortografia. Zasady i ćwiczenia. Język polski 5 (https://www.taniaksiazka.pl/ortografia-zasady-i-cwiczenia-jezyk-polski-5-anna-halasz-p-181348.html). Anna Halasz i Borys Piotr opracowali książeczkę, która na rynku pojawiła się już wiele lat temu. Jest ona tak dobrze skomponowana, że co jakiś czas pokazuje się jej nowa edycja. Dzieci w różnym wieku chętnie zabierają się za rozwiązywanie różnych zadań, łamigłówek, quizów, które nie tylko fundują im garść wspaniałej zabawy, ale przede wszystkim uczą jak należy prawidłowo pisać. Ortografia w takim wydaniu wydaje się czymś o wiele lepszym, przyjaźniejszym, co bez problemu wszyscy będą w stanie pojąć, jeżeli tylko się odpowiednio postarają. Na takich książkach bez problemu można pracować w szkole, w poradniach specjalistycznych, jak również w zaciszu własnego domu.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com

You May Also Like..

Co nieco o emocjach

Psychologia człowieka jest nader skomplikowanym elementem, który nie jest tak łatwo rozpracować osobom dorosłym. Trzeba powiedzieć, że wiele osób ma […]

Interaktywna książka do zabawy

Wyzwanie – jak pokazują ostatnie lata, ludzie lubią wyzwania. Na tyle, że bardzo często podejmują rękawice im rzucone bez chwili […]